Blog

Podle mluvčího centra Viléma Juránka jsou od včerejška mimo provoz interní systémy, zaměstnanci nemohou komunikovat pomocí e-mailů.

Útočníci se zaměřují na weby s redakčních systémem WordPress, kontrolu nad nimi získávají prolomením přihlašovacích údajů administrátora, nebo jejich zakoupením na darknetě.

Iránské aerolinky Mahan Eir se v neděli staly terčem kybernetického útoku skupiny Hooshyarane Vatan, událost podle společnosti neměla vliv na plánované lety.

Slovenská kryptoburza Eterbase získala zpět část kryptoměny, které se zmocnili hackeři před rokem, jedná se však pouze o jeden milión dolarů, což je jen malý zlomek ukradených kryptoměn.

Muž pracoval v domě izraelského ministra obrany Bennyho Ganca, byl obviněn ze špionáže, které se měl dopustit tak, že hackerům údajně poskytoval citlivé informace.

Hackerům se v sobotu podařilo dostat do jednoho e-mailu Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a odeslat z něj několik desítek tisíc zpráv. Uvedla to agentura Bloomberg. Úřad potvrdil, že jeho schránka byla napadena, avšak tvrdí, že k žádnému úniku informací nedošlo.

Hackeři nutí oběti natočit na Instagram videa, ve kterých motivují svoje sledující, aby se zapojili do pochybných bitcoinových investic. Následně jim ukradnou identitu a peníze.

Známý zpěvák, kouzelník Žito Daniel Landa zorganizoval přes svou iniciativu Zlatý špendlík e-mailovou obdobu DDOS útoku na čtrnáct hygienických stanic. Ještě ten den večer někdo srazil server Landova „Zlatého špendlíku“ DDOS útokem.

Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost vydal říjnovou přehledovou zprávu o bezpečnostních incidentech.

Kybernetický útok v Íránu zasáhl vládní informační systém pro management dotací na koupi pohonných hmot, čímž paralyzoval provoz mnoha čerpacích stanic, uvádí web APnews.com.

Ruská Federální služba pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií (Roskomnadzor) začala vyšetřovat rozsáhlý únik osobních údajů řidičů z Moskevské oblasti.

Smrt dítěte údajně souvisí s ransomwarem.  Hackeři získali přístup k monitorům srdce a  údajně tak zabránili personálu v odhalení nedostatku krve a kyslíku, která vedla ke smrti dítěte. 

Úspěšnost útočníků proniknout do účtů prodejců a správců je poměrně malá. Bezpečnostní tým Microsoftu odhalil nové aktivity hackerů ze skupiny Nobelium, známé také jako APT29 či Cozy Bear.

Za konec ransomwaru REvil může nadnárodní operace, při které orgány činné v trestním řízení a zpravodajské služby napadly skupinu kyberzločinců v jeho pozadí. 

Argentinská vláda řeší problém s potenciálním únikem osobních údajů všech obyvatel. Minulý měsíc neznámý hacker proniknul do systému jedné z úřadů ministerstva vnitra a ukradl data občanských průkazů 45 milionů lidí.

Izraelské ministerstvo zdravotnictví a Národní kybernetické ředitelství (INCD) upozornili na zvýšený počet kyberútoků proti nemocnicím a jiným zdravotnickým zařízením v zemi.

Česká televize na Twitteru dne 13. 10. 2021 dopoledne v 11 hodin uvedla, že čelí masivnímu útoku na své internetové stránky. 

Organizace oznámila, že mají přístup k datům za deset let a mohou si je stáhnout, přičemž většina z nich je nešifrovaná.

Poskytovatel řešení zabezpečení sítě Fortinet potvrdil, že hackeři neoprávněně prozradili přihlašovací jména a hesla VPN spojená s 87 000 zařízeními FortiGate SSL-VPN.

Připravujeme produktový brunch na téma kybernetické bezpečnosti, penetračních testů, školení kybernetické bezpečnosti, SIEM nástrojů a dále se dozvíte také novinky a trendy v elektromobilitě.

Společnost Microsoft varovala asi 3 000 zákazníků svého produktu  Azure  Cosmos  DB, že databázový produkt má chybu zabezpečení. Tato  chyba zabezpečení, o  které  společnost Microsoft tvrdí, že byla opravena.

Jedna z největších světových brurz kryptoměn Coinbase byla napadena. V poslední době došlo k velké řadě hackerských útoků na účty jejich klientů, kteří v kryptoměnách ztratili obrovské částky peněz.

Americký T-Mobile napadli ve velkém rozsahu. Hackeři získali data 100 milionů zákazníků, což není první událost odcizení dat zákazníků, ke které došlo. Na hackerském fóru byl zveřejněn vzorek ukradených dat.

Globální gigant IT poradenství Accenture se stal poslední společností, kterou zasáhl gang ransomwaru LockBit. Společnost Accenture uvedla, že obnovila dotčené systémy ze záloh.

Nukib upozorňuje na sérii závažných zranilteností postihující Microsoft Exchange Server 2013, 2016 a 2019.

Na internet unikly údaje milionu platebních karet, z nichž některé jsou ještě funkční. Ruští hackeři je zveřejnili jako „reklamu“ na tajnou databázi dalších karet. Mezi ukradenými kartami jsou i ty vydané v Česku.

Na darknetu se objevila interní data společnosti Gordic. Tato jihlavská společnost nabízí vedle informačních systémů i služby kybernetické bezpečnosti.

NUKIB upozorňuje na zranitelnost CVE-2021-36934 v systémech Windows 10 verze 1809 a novější (včetně Windows 11 Preview). Zranitelnost spočívá v možnosti přistoupit k obsahu systémových registrů SAM, SYSTEM a SECURITY i s účtem běžného uživatele

Před pár dny byla objevena nová zranitelnost ve Windows, díky této zranitelnosti dokáží útočníci plně ovládnout vzdálený server.

Kybernetický útok v německém regionu Anhalt-Bitterfeld podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung způsobil první případ kybernetické katastrofy.

0 +
Útoků za minutu
0 vteřiny
Čas prolomení 8místného hesla
0 +
Ransomwarů denně

Máte dotaz ohledně zabezpečení?

    Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů pro účel odeslání odpovědi.