Blog

Výzkumníci v oblasti kybernetické bezpečnosti v pondělí zveřejnili nový trojský kůň Android, který krade přihlašovací údaje uživatelů a SMS zprávy, aby usnadnil podvodné aktivity vůči bankám ve Španělsku, Německu, Itálii, Belgii a Nizozemsku. Malware s …

Společnost Colonial Pipeline Company se 7. května dozvěděla, že se stala obětí útoku kybernetické bezpečnosti, uvedla společnost ve svém prohlášení zveřejněném na svém webu.

Správci Composeru vydali aktualizaci zaměřenou na kritickou zranitelnost, která může útočníkům umožnit zadávat libovolné příkazy a „backdoorovat každý balíček PHP“

Pozor, uživatelé Androidu! Bankovní malware schopný krást citlivé informace se „rychle šíří“ po celé Evropě a dalším cílem budou pravděpodobně USA.

Podle mluvčího radnice Michala Folty čelila magistrátní datová síť masivnímu útoku už od časného rána. Hackeři napadli datovou infrastrukturu magistrátu a z bezpečnostních důvodů pak byly odpojeny jednotlivé subsystémy.

Internet je veřejný prostor. Cokoliv kamkoliv nahrajete, stává se veřejným, i když máte příslib soukromí, je to vždy jenom zdání.

V Česku se v posledních dnech množí kybernetické útoky na důležité instituce. Hackeři napadli informační systémy Českých drah i Správu železnic.

Polikliniky v centru Prahy se staly terčem útoků hackerů. Nefunguje jim pošta ani objednávkové systémy, lékaři se nedostanou do databází laboratoří.

SIEM je nástroj, který je schopen shromažďovat a analyzovat informace, události a logy ze sítě a zařízení a pomáhat tak předcházet různým incidentům od nekorektního přihlašování, špatné síťové komunikace až po identifikaci hackerských útoků v reálném čase.

Skupina akademiků z University of Illinois zveřejnila, že více jádrové procesory Intel, kde jsou jádra propojená pomocí Ring Interconect (Ring Bus), jsou zranitelná postranním kanálem. Jde v podstatě o všechny procesory od Nehalem-EX. Zranitelnost byla …

Společnost Microsoft v pátek varovala před aktivními útoky využívajícími 4 bezpečnostní nedostatky na serveru Exchange Server, které objevila a na které již vydala záplaty (2. března 2021), protože se předpokládá, že hackerská kampaň již v …

Hackeři napadli systémy státní správy. Přes chybu v softwaru společnosti Microsoft se dostali k e-mailům a mohli v systému spouštět škodlivý kód.

Hackeři ve čtvrtek napadli ministerstvo práce a sociálních věcí. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) uvedl, že šlo o masivní kybernetický útok na systémy veřejné správy.

Společnost Microsoft vydala záplaty k řešení 4 dříve nezveřejněných bezpečnostních nedostatků na serveru Exchange Server, o nichž se uvádí, že jsou aktivně využívány čínskou hackerskou skupinou.

Chrome 89.0.4389.72, který v úterý vydal vyhledávací gigant pro Windows, Mac a Linux, přichází s celkem 47 opravami zabezpečení

NUKIB upozornil na kritickou zranitelnost CVE-2021-21972 umožňující vzdálené spuštění kódu (RCE - remote code execution) ve vSphere Client (HTML5). Vzdálený útočník s přístupem k portu 443 může s pomocí této zranitelnosti spouštět příkazy na hostovském operačním systému.

NUKIB vydal upozornění na kritické zranitelnosti komponent systému Windows, zejména na zranitelnosti s hodnocením CVSSv3 9.8, u kterých je v budoucnu velmi pravděpodobné zneužití.

CD Projekt Red napadli hackeři, odcizili zdrojové kódy ke hrám Zaklínač 3, Cyberpunk 2077 a Gwent.

Při mezinárodní zásahové akci policisté zadrželi skupinu, která provedla v prosinci 2019 hackerský útok na těžební společnost OKD a benešovskou nemocnici.

Bezpečnostní problémy v kameře zvonku umožňují útočníkovi získat heslo správce kamery pouhým poznáním její adresy MAC, která se používá k jedinečné identifikaci zařízení.

Útok je založen na dříve popsané technice, jak obejít směrovače a brány firewall a dosáhnout jakéhokoli nespravovaného zařízení v interní síti z Internetu.

Kampaň využívá triku sociálního inženýrství, který spočívá v zasílání e-mailu potenciální oběti obsahující falešné oznámení o vypršení platnosti hesla Office 365 jako návnady.

EMA (Evropská agentura pro léčivé přípravky) se stala začátkem prosince terčem útoku, útočníkům se podařilo získat data o lécích a vakcínách proti covidu-19, které upravili, informace pozměnili a zveřejnili s cílem podkopat důvěru veřejnosti ve vakcíny.

Nemocnice následné péče v Horažďovicích se stala terčem kybernetického útoku, podle serveru Aktuálně.cz., hackeři vyřadili její informační systém.

Prolomený certifikát se používá k ověření produktů Mimecast Sync and Recover , Continuity Monitor a Internal Email Protect ( IEP ) pro webové služby M365 Exchange.

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) prověřuje, zda hackeři, kteří napadali sítě amerických úřadů a firem, nepronikli také do softwaru ruské firmy JetBrains sídlící v České republice.

Rozsáhlý podvod zaměřený na uživatele kryptoměny, který začal v lednu loňského roku distribucí trojské aplikace a instalací dříve nezjištěného nástroje vzdáleného přístupu na cílové systémy.

Americká vláda ukázala prstem na ruskou vládu, která zorganizovala kybernetický útok na dodavatelský řetězec SolarWinds, který vyšel najevo začátkem minulého měsíce. Rusko však popírá zapojení do útoku.

Podle nové zprávy, kterou dnes zveřejnila společnost Check Point Research se stal sektor zdravotnictví nejvíce cíleným průmyslovým odvětvím kyberzločinců.

Tento účet může být zneužit útočníky např. k rekonfiguraci firewallu, přidání VPN účtů nebo odposlechu provozu.

0 +
Útoků za minutu
0 vteřiny
Čas prolomení 8místného hesla
0 +
Ransomwarů denně

Máte dotaz ohledně zabezpečení?

    Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů pro účel odeslání odpovědi.