Blog

Po úterním profesionálním kybernetickém útoku jsou webové stránky ŘSD již 6. den nedostupné Dopravniinfo.cz. ŘSD zatím zprovoznila asistenční linku....

V režimu vypnutého telefonu, se ale iPhone dá najít přes Find My, odhalily tak vážné bezpečnostní nedostatky. Hackeři mohou změnit firmware Bluetooth modulu chytrého telefonu, protože není dostatečně chráněn.

Hackerská skupina Killnet ohlásila svůj "útok na Itálii" na sociální síti Telegram. Mezi stránkami, o kterých hackeři tvrdí, že je napadli, jsou i portály univerzit, úřadů či soukromých firem.

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) varuje uživatele mobilních telefonů s operačním systémem Androin před virem Flubot, který se šíří mezi českými chytrými mobilními. Uživatel obdrží textovou zprávu.....

Ruská videoplatforma RuTube čelila velkému hackerskému útoku. Platforma měla být vyřazena

Hackeři ze skupiny NB65, která se hlásí k hnutí Anonymous, oznámili na sociálních sítích, že úspěšně pronikly do počítačových systémů známé ruské společnosti Qiwi, která poskytuje různé finanční služby, včetně vydávání platebních karet.

Weby ministerstva vnitra, včetně stránek policie i hasičů, jsou od rána nedostupné kvůli kybernetickému útoku. ČTK to řekla mluvčí ministerstva Klára Dlubalová. Stránky nevydržely přetížení takzvaným DDoS útokem, stejné útoky již byly provedeny na české weby i minulý týden.

T-Mobile ve svém prohlášení uvedl, že k incidentu došlo „před několika týdny, kdy byly použity ukradené přihlašovací údaje k přístupu k interním systémům. Zpřístupněné systémy neobsahovaly žádné zákaznické nebo vládní informace ani jiné podobně citlivé informace.

EDR versus XDR

Výrobci bezpečnostních řešení používají termín "XDR" (eXtended Detection & Response) stále častěji a používají různé definice, které odpovídají jejich technologiím. Tento termín vznikl jako evoluce termínu EDR (endpoint detection and response) a snažil se vystihnout potřebu rozmanitých zdrojů dat v procesu vyšetřování použitím "X" pro "eXtended".

Rusko v současné situaci nepovažuje Česko za přátelskou zemi. Podle zjištění ČTK se útok týkal Českých drah nebo webů letišť v Pardubicích a Karlových Varech. K útokům se podle zjištění ČTK přihlásila proruská hackerská skupina Killnet.

Hackerům ze skupiny Anonymous se podařilo opět několik významných činnů na poli odstavení důležitých institucí Ruska. V rámci operace Tango shodili například platební systém, který Rusové využívají k výběru mýtného na dálnicích.

nymous zveřejnili seznam ruských vojáků, kteří se účastnili masakru v Buči. Tyto vojáci jsou zodpovědní za masakr nevinných bezbranných civilistů v tomto městě, několik set obětí bylo pohřbeno do hromadného hrobu.

Prvním závažným útokem byl ještě před ruskou invazí už 13. ledna. Malware #whisperGate se maskoval jako kriminální ransomware, který napadené systémy za poplatek odšifruje, ve skutečnosti ale data smazal a zničil zařízení.

Hnutí Anonymous vyzvalo společnosti, které stále ještě působí v Rusku a nechtějí se vzdát svých obchodních aktivit, aby okamžitě zastavili svoji činnosti. Jak píší na Twitteru, Váš čas se krátí. Anonymus neodpouští. Nezapomíná.

Pohyb v kybernetickém prostoru je nedílnou součástí standardních procesů každé společnosti. Kromě očekávaných příležitostí přináší tento prostor i hrozby v podobě kybernetických útoků.

Známá kybernetická skupina Conti, která pravděpodobně sídlí v Rusku, vyjádřila podporu ruské vládě, což mělo za následek odpověď ukrajinského hackera, který zveřejnil nahrávky interních rozhovorů skupiny, diskusí mezi zaměstnanci, pracovní postupy operátorů, kteří pronikají do společností a mnoho dalšího.

Zveme Vás na produktový brunch, který připravujeme na 7. 4. 2022 v Letňanech. Téma: Outsourcing IT, Kybernetická bezpečnost SIEM, SOC , Dynamic Threat Defense ESET.

Terčem kybernetických útoků se staly webové stránky Kremlu, dopravce Aeroflot či banky Sberbank. S největší pravděpodobností se jednalo o DDOS útoky.

Od čtvrté hodiny ranní dochází na železniční síti k závadám na řídicích zařízeních, problémy jsou na 820 kilometrech železničních tratí a mimo provoz je 19 z 33 řídicích center.

„Hackerská skupina NB65 přidružená k hackerům z Anonymous odstavila řídící centrum ruské vesmírné agentury Roskosmos. Rusko už nemá kontrolu nad svými vlastními špionážními satelity,“ uvedla na Twitteru hackerská skupina Anonymous. O údajném vyřazení řídícího centra …

V sobotu na všech ruských státních televizních stanicích místo tradičních zpráv o "speciální operaci" s cílem odstranit ukrajinské "nacisty" vysílala televize reálné záběry z válčení a ruské invaze na Ukrajině.

Po intenzivních konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení Vlády České republiky blokuje sdružení CZ.NIC vybrané dezinformační weby...

Hackeři vrací protiúder. Po ruské agresi a napadení Ukrajiny se otevřela druhá fronta také kyberprostoru.Hackerská skupina Anonymous zaútočila hned na několik cílů.

TÉMA: KYBERNETICKÁ BEZPEČNOST – AKTIVNÍ BEZPEČNOSTNÍ DOHLED V PRAXI Co to vlastně ten SIEM je?  Rozdíly mezi Logmanagementem a SIEMem.  Nejznámější SIEM nástroje… SIEM – Elastik, praktická ukázka, možnosti konfigurace vlastních pravidel, ukázka zachycení anomálií …

Internetové stránky České televize čelily dnes masivnímu hackerskému útoku, kvůli tomu byly několik hodin nedostupné. Masivní DDoS útok měl za následek zahlcení serverů...

Národní úřad pro kybernetickou bezpečnost upozorňuje na kritickou zranitelnost služby Samba, open-source implementace SMB protokolu v systémech Linux.

„Momentálně jde na @seznam_cz rozsáhlý DDoS útok. Usilovně pracujeme na stabilizaci. U uživatelů ze zahraničí může být nedostupnost v řádu desítek minut.“

Malware Brata má v principu podobu trojského koně a šíří se jako součást mobilních aplikací. Může se jednat o podvržené či falešné aplikace...

Mezinárodní výbor Červeného kříže (MVČK) oznámil, že hackeři pronikli na servery s jeho daty a získali přístup k osobním údajům více než půl milionu zranitelných osob.

Chyba v prohlížeči Safari může vést k úniku osobních informací, na pozoru by měli být uživatelé některých iPhonů a iPadů.

0 +
Útoků za minutu
0 vteřiny
Čas prolomení 8místného hesla
0 +
Ransomwarů denně

Máte dotaz ohledně zabezpečení?

    Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů pro účel odeslání odpovědi.