Blog

Organizace oznámila, že mají přístup k datům za deset let a mohou si je stáhnout, přičemž většina z nich je nešifrovaná.

Poskytovatel řešení zabezpečení sítě Fortinet potvrdil, že hackeři neoprávněně prozradili přihlašovací jména a hesla VPN spojená s 87 000 zařízeními FortiGate SSL-VPN.

Připravujeme produktový brunch na téma kybernetické bezpečnosti, penetračních testů, školení kybernetické bezpečnosti, SIEM nástrojů a dále se dozvíte také novinky a trendy v elektromobilitě.

Společnost Microsoft varovala asi 3 000 zákazníků svého produktu  Azure  Cosmos  DB, že databázový produkt má chybu zabezpečení. Tato  chyba zabezpečení, o  které  společnost Microsoft tvrdí, že byla opravena.

Jedna z největších světových brurz kryptoměn Coinbase byla napadena. V poslední době došlo k velké řadě hackerských útoků na účty jejich klientů, kteří v kryptoměnách ztratili obrovské částky peněz.

Americký T-Mobile napadli ve velkém rozsahu. Hackeři získali data 100 milionů zákazníků, což není první událost odcizení dat zákazníků, ke které došlo. Na hackerském fóru byl zveřejněn vzorek ukradených dat.

Globální gigant IT poradenství Accenture se stal poslední společností, kterou zasáhl gang ransomwaru LockBit. Společnost Accenture uvedla, že obnovila dotčené systémy ze záloh.

Nukib upozorňuje na sérii závažných zranilteností postihující Microsoft Exchange Server 2013, 2016 a 2019.

Na internet unikly údaje milionu platebních karet, z nichž některé jsou ještě funkční. Ruští hackeři je zveřejnili jako „reklamu“ na tajnou databázi dalších karet. Mezi ukradenými kartami jsou i ty vydané v Česku.

Na darknetu se objevila interní data společnosti Gordic. Tato jihlavská společnost nabízí vedle informačních systémů i služby kybernetické bezpečnosti.

NUKIB upozorňuje na zranitelnost CVE-2021-36934 v systémech Windows 10 verze 1809 a novější (včetně Windows 11 Preview). Zranitelnost spočívá v možnosti přistoupit k obsahu systémových registrů SAM, SYSTEM a SECURITY i s účtem běžného uživatele

Před pár dny byla objevena nová zranitelnost ve Windows, díky této zranitelnosti dokáží útočníci plně ovládnout vzdálený server.

Kybernetický útok v německém regionu Anhalt-Bitterfeld podle deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung způsobil první případ kybernetické katastrofy.

Bezpečnostní specialisté omylem publikovali technické detaily o nalezené a zkoumané bezpečnostní zranitelnosti. Tím vlastně vydali návod pro útočníky.

Neznámí hackeři napadli firmu Kaseya. Přes jejich nástroj se ransomware dostal k desítkám IT firem a přes ně do celého světa. Ze sofistikovaného útoku je podezřelá ruská skupina REvil.

Nukib upozorňuje na závažnou zranitelnost nazývanou PrintNightmare s označením CVE-2021-34527, která umožňuje útočníkovi s běžným uživatelským účtem vzdáleně převzít kontrolu nad serverem, na kterém běží služba Windows Print Spooler service.

Výzkumníci z Positive Technologies dne 24. června zveřejnili na sociální síti Twitter proof-of-concept (PoC) na dříve opravenou zranitelnost CVE-2020-3580 vyskytující se na zařízeních Cisco ASA.

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy se stal terčem kybernetického útoku. Hackeři využili kapacitu institutu k těžení kryptoměn. Městská instituce se obává o ztrátu dat.

Kybernetický útok na e-maily polských politiků se týkal až 150 lidí, píše s odkazem na své zdroje deník Rzeczpospolita. Vláda ukázala prstem na Rusko.

Databáze údajů používaných pro prodejní a marketingové účely v letech 2014 až 2019 zůstala nezabezpečená a vystavená online "někdy" mezi srpnem 2019 a květnem 2021.

Sedm let stará zranitelnost při eskalaci privilegií objevená ve službě systému Polkit by mohla být zneužita škodlivým neprivilegovaným místním útočníkem k obejití autorizace a eskalaci oprávnění uživateli root

Nový druh ransomwaru za pouhé čtyři měsíce zašifroval 30 organizací, poprvé byl pozorován v únoru 2021, „ Prometheus “ je odnož další známé varianty ransomwaru s názvem Thanos.

Americké ministerstvo spravedlnosti ve čtvrtek uvedlo, že rozbilo infrastrukturu podzemního tržiště známého jako „ Slilpp “, které se specializovalo na obchodování s odcizenými přihlašovacími údaji...

Společnost JBS, zabývající se zpracováním masa, vydíráčům vyplatila 11 milionů dolarů v bitcoinech, aby znovu získala přístup do svých systémů po ničivém útoku ransomwaru koncem minulého měsíce.

Kybernetický útok jednu z největších veřejných institucí v Česku postihl v noci z pondělí na úterý. Vedení knihovny kvůli útoku podalo trestní oznámení na neznámého pachatele.

Výzkumníci v oblasti kybernetické bezpečnosti v pondělí zveřejnili nový trojský kůň Android, který krade přihlašovací údaje uživatelů a SMS zprávy, aby usnadnil podvodné aktivity vůči bankám ve Španělsku, Německu, Itálii, Belgii a Nizozemsku. Malware s …

Společnost Colonial Pipeline Company se 7. května dozvěděla, že se stala obětí útoku kybernetické bezpečnosti, uvedla společnost ve svém prohlášení zveřejněném na svém webu.

Správci Composeru vydali aktualizaci zaměřenou na kritickou zranitelnost, která může útočníkům umožnit zadávat libovolné příkazy a „backdoorovat každý balíček PHP“

Pozor, uživatelé Androidu! Bankovní malware schopný krást citlivé informace se „rychle šíří“ po celé Evropě a dalším cílem budou pravděpodobně USA.

Podle mluvčího radnice Michala Folty čelila magistrátní datová síť masivnímu útoku už od časného rána. Hackeři napadli datovou infrastrukturu magistrátu a z bezpečnostních důvodů pak byly odpojeny jednotlivé subsystémy.

0 +
Útoků za minutu
0 vteřiny
Čas prolomení 8místného hesla
0 +
Ransomwarů denně

Máte dotaz ohledně zabezpečení?

    Odesláním souhlasíte se zpracováním údajů pro účel odeslání odpovědi.